در دست گرفتن بیولوژیکی دستگاه لیزر

محصولات جانبی حاصل از آب و کود می تواند هر دو استفاده می شده و برای آبیاری زمین های زراعی قربت گزینه بهره قرار گیرد .
گیاه پالایی , تصفیه فاضلاب
در مهار رشد ریشه pigra Mimosa دستگاه لیزر ابریشم تحقیقات موفقی بر روی سنبل آبی انجام یافته شده‌است . دستگاه لیزر
بقیه کاربردها
در شرق آفریقا , سنبل آب از دریاچه ویکتوریا استفاده به عنوان خوراک دام و کود آلی استعمال میگردد و ه دستگاه لیزر ر یک‌سری مطالعه سنبل آب برای منفعت مضاعف محدود برای تولید برگه صورت گرفته با این وجود از آنان برای تولید صفحه در یک مقیاس کوچک منفعت می‌شود .

خاصیت دارویی و درمانی :

در Kedah مالزی , دستگاه لیزر ها برای درمانی پوست اسب از bioherbicidal که گون های ( تونیک ( است استفاده میشود .
دستگاه لیزر
طریقه مصرف :

دستگاه لیزر
ریش دستگاه لیزر ه های سنبل آبی‌رنگ به طور طبیعی جذب آلاینده ها , از جمله سرب , جیوه و استرانسیوم – 90 , و همینطور بعضا از ترکیبات آلی که گفته میشود سرطان زا می‌باشند باشد . سنبل آب را می قدرت برای تصفیه فاضلاب کشت .
درجاوه بعضی وقتها طبخ و خوردن قطعات سبز و دستگاه لیزر سنبل آبی‌رنگ رایج شده است .
دستگاه لیزر
در کشور ایران :
تیتر حذف شیمیایی و مکانیکی اکثر زمان ها بیش از حد گران و بی نتیجه است از این رو تحقیقات در موضوع عوامل کنترل بیولوژیکی برای رویا رویی با آب سنبل در دستگاه برش لیزر آغاز شد . تحقیقات وزارت کشاورزی ایالات متحده بر روی سه جور از سوسک شناخته شده برای تغذیه سنبل آبی رنگ , Neochetina bruchi , N . eichhorniae و سنبل خوار Sameodes albiguttalis . نوع سرخرطومی در ایالات ساحلی , از جمله لوئیزیانا , تگزاس و فلوریدا , که در آن هزاران جریب آلودگی از سنبل آبی‌رنگ وجود دارد انجام شوید . یک ده سال آن‌گاه در 1980مشخص شد که در لایه سنبل آبی رنگ به اندازه 33 % کاهش داشته است .

با این حال , بجهت چرخه زندگی کوتاه سرخرطومی که تنها نود روز است , محدودیت هایی در اینگونه مبارزه بیولوژیکی برای سرکوب بدون نقص سنبل وجود داشته است . این سرخرطومی با میل کردن بافت , که سبب ساز به تلف کردن خواص شناوری برای گیاه می‌شود در نهایت موجب غرق شدن گیاه می گردد . هر چند شواهدی از رسیدن به موفقیتهایی محدود در به کارگیری از سرخرطومی , از آن زمانه در بیشتراز 20 مرز و بوم دیگر نشر داده شده شده است با این وجود , راه کنترل با در اختیار گرفتن ورود مواد مغذی بیش تر از حد و پیشگیری از گسترش این دسته به عنوان موثرترین راه و روش باقی‌مانده است .

خاک مطلوب :

سنبل آبی‌رنگ گیاه بومی آبزی حوضه آمازون است , و معمولا با اشکال مهاجم زیاد نقص‌ ساز در خارج از محدوده بومی آن می‌دانند . این گیاه در دو سال قبل وارد تالابهای استان گیلان خصوصا تالاب در میان المللی انزلی , تالاب عینک رشت و تعدادی آب بند شهرستان شفت شده است . یک جور غیر ساکن است و گسترش سریع آن و پوشش بی نقص سطح آب موجب پیدایش مشکلات عدیده زیست محیطی خصوصا کاهش تنوع زیستی و مرگ تدریجی تالابها را آماده می‌کند . به این ترتیب بایستی در یک مبادرت علمی و اجرایی نسبت به معدوم سازی این گونه مبادرت گردد .

منبع : ویکی پدیا